Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Straipsniai apie (ir ne tik)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2013 Rgp 04, 17:54 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 02, 18:54
Pranešimai: 142
Straipsniai apie (ir ne tik)

_________________
Griežtas bet teisingas..


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 05:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014 Vas 12, 19:18
Pranešimai: 236
Miestas: Kaunas
Nežinau ar aš laiku ir vietoje, nes manau forumo senbuviai turėtų pildyti šią temą, kad tokiems snargliams kaip aš būtų iš ko pasimokyti. Bet surizikuosiu įdėti savo straipsnelį apie įspudžius patirtus naujajam amplua.Būsiu dėkingas už kritiką ir pamokymus.

,,Juodojo šešėlio‘‘ medžioklė
arba upėtakių gaudymo sezono atidarymas

Nuo spalio pirmos iki gruodžio trisdešimt pirmos dienos meškeriotojai žūklės įrankius ir masalus skirtus upėtakių žūklei padeda poilsiui. Tai laikas, kai ši gėlavandenė žuvis neršia ir nevalia jos trikdyti. Todėl kiekvienam išprotėjusiam ,,upėtakininkui“ Naujieji metai visų pirma asocijuojasi su naujojo sezono pradžia. Aš nesu išprotėjęs šių žvaigždėtų žuvų meškeriotojas, labiau esu pradžiamokslis, bet arkliškų metų labiausiai laukiau būtent dėl upėtakių žūklės sezono pradžios. Nes pernai metų rudenį vos kelios upėtakinės žūklės man paliko neišdildomą įspūdį. Upėtakiavimas lengvuoju spiningu, man kaip karpininkui, atradimas ir neišsipildžiusios svajonės realizavimas. Todėl dar neišaušus pirmajam Žaliojo medinio arklio rytmečiui, savąjį automobilį gyniau ,,upėtakinio‘‘ upelio link, prieš tai užsukdamas pas savo bičiulį ir šios žūklės mokytoją Kęstutį.
Kol neįsibėgėjau rašyti, o Jūs skaityti, skubu perspėti, kad šis straipsnis bus apie mano įspūdžius, patirtį bei išmoktas pamokas per pirmąsias naujojo sezono žiemines upėtakių žūkles. Patyrę upėtakiavimo vilkai ko gero, nieko naujo ar nežinomo šiame straipsnyje neras, bet tikiu, kad jauniesiems ,,žvaigždžuvių medžiotojams‘‘ mano patirtis bus naudinga.
Daugiau kaip 80-ties kilometrų kelionė nuo Kęstučio iki upelio, kuriame planavome ,,atidaryti‘‘ naująjį upėtakiavimo sezoną, neprailgo. Nespėjome prisiminti ir aptarti nė mažiausios dalies įspūdžių, patirtų pernai metais begaudant upėtakius, kaip teko vairą sukti nuo pagrindinio kelio ir kelionę tęsti vingiuotais ir klaidžiais miško keliukais. Dar 20 minučių kelionės ant ratų nuo pagrindinio kelio ir mes jau pūškavome pėstute link žūklės pradinio taško. Automobilį palikome vidury planuojamos apžuvauti upelio atkarpos. Mūsų įsivaizdavimu, paėjėję pora kilometrų palei upelį, mes pasukome link tekančio vandens. Tikėjomės vandenį pamatyti vos už poros šimtų metrų. Nustebome, kadangi jo ten nebuvo, jo nebuvo ir už keturių šimtų metrų, bet kai upelio nepamatėme ir už kilometro, rimtai sutrikome. Maža to, beieškodami tekančio vandens, mes visiškai užblūdėjome ir jau nebesupratome, kuria kryptimi mums reikėtų judėti. Kaip tyčia, bičiulio išmanusis telefonas, kuris galėjo pagelbėti susiorientuojant, liko namuose. Išgelbėjo mano darbo patirtis bei tai, kad Kęstutis buvęs keliautojų klubo narys. Nustatę pasaulio kryptis pagal gamtos objektus ir neva susiorientavę į kurią pusę reikia eiti, pasukome kaip tikėjomės atgal prie automobilio, kad upės paiešką pradėtume nuo jo. Mūsų didelei nuostabai po 15 minučių ėjimo, radome lengvai čiurlenantį miško upeliūkštį. Šįsyk mes ieškojome ne jo, o mašinos, bet buvome laimingi, nes problemos dėl upės paieškos išsisprendė pačios.
Po neplanuotos kelionės beieškant upės, buvome sukaitę, juk nesitikėjome, kad teks kelis kilometrus blūdyti po mišką su bridkelnėmis. Todėl reikėjo kažką daryti, nes buvome šlapi kaip viščiukai nuo prakaito, o greitai atvėsus vėliau bus šalta. Sprendimą radome paprastą: šlapius marškinėlius trenkėme į kuprines ir išvertus megztinius į kitą pusę, užsidėjome ant sauso kūno. Taip išsprendę greito sušalimo problemą, paskubomis nusileidę šlaitu iki vandens ,,išjungėme triukšmo mygtuką‘‘. Nuo šiol iki žūklės pabaigos mes kalbėsimės tik pašnibždomis, o judėsime taip, lyg Kuperio aprašytuose romanuose indėnai. Juk žuvis, kurią gaudysime, ypatingai atsargi ir akyla. Šįsyk nusprendėme žuvauti judant krantais bei brendant vandeniu prieš srovę.
Vos tik atsistojome ant upeliūkščio kranto ir atkabinome vobleriukus nuo spiningo kilputės, nuovargis, kurį pradėjome jausti beklaidžiodami, kaip mat išgaravo. Mintimis, kūnu bei siela mes pakilome nuo žemės ir prisijungėme prie kito pasaulio, kurį pažįsta ir supranta tik tokie pat, kaip mes. Tą akimirką nustoja egzistuoti laikas, šaltis, alkis ir visos kitos žemiškos negandos.
Pirmi metimai dažniausiai būna kiek netikslūs, reikia iš naujo ,,prisišaudyti‘‘ prie įrankio. Šįsyk ne išimtis. Be to, startinis jaudulys prisideda prie pirmųjų netikslių metimų. Nespėjus ,,prisišaudyti‘‘ vos po poros metimų, kolega švysteli ,,Rapalos‘‘ vobleriuką į perspektyvią vietą. Keli ritės rankenėlės pasukimai ir matome, kaip vandenyje nuo kelmo atsiskiria tamsus šešėlis ir praryja masalą. Lengvas, bet staigus bičiulio rankos mostas ir tą pačią akimirką iš vandens išoka ,,juodasis šešėlis‘‘, burnoje purtydamas masalą. Vos tik iššokęs iš vandens, tamsus gėlųjų vandenų gyventojas virto grakščia, kovinga žuvimi. Nors žiema, bet žvaigždžuvės gan stiprios ir kovoja su joms būdinga jėga ir energija. Kelios akimirkos sumaišties ir apie 20 centimetrų ,,juodasis šešėlis‘‘ bičiulio rankose. Nors žuvis nėra įspūdingo dydžio, bet naujas sezonas ,,atidarytas‘‘. Pasidžiaugę pirmuoju kibimu, paleidžiame žuvį atgal į vandenį ir judame į priekį. Po kelių metimų Kęstutis vėl išvilioja kitą žvaigždžuvę iš jos buveinės. Šįsyk žuvis nebuvo tokia agresyvi – kiek pasekusi vingiuojantį medinį žuviuką grįžo atgal į savo slėptuvę. Sekančiu masalo pravedimu žuvis procedūrą pakartojo, tik paskui masalą sekė kiek tolėliau nei pirmą kartą ir sustojo lėtos srovės viduryje. Supratome, kad kolegos medinukas nėra pakankamai ,,apetitnas‘‘. Todėl pro pat jo nosį pravedu savąjį ,,Dorado‘‘ vobleriuką. Žuvis jį palydėjo savo žvilgsniu praplaukiantį pro šalį. Kai masalas pradėjo tolti, upėtakis staigiai apsisuko ir plačiai praplėtęs ryklę jį čiupo. Nors žuvis atakuodama apsisuko žaibiškai, bet masalą sučiupo taip lėtai ir švelniai, kad nepajutau jokio smūgio. Bet laimė, vanduo buvo skaidrus ir žuvis plaukė vos už trijų žingsnių nuo manęs. Todėl mačiau, kaip ji savo nasruose atsargiai suspaudusi masalą leidosi pasroviui. Lengvai truktelėjau spiningą ir upėtakis lyg užvestas vilkelis pradėjo suktis ratu. Kelios akimirkos ir mano sezonas atidarytas. Pora foto ir žuvis plaukia slėptis į savo slėptuvę. Džiaugiamės puikia pradžia ir kylam paupiu tolyn. Vos po keliolikos žingsnių ir kelių metimų paskui mano tempiamą masalą iš slėptuvės išlenda ,,šešėlis‘‘. „A tu matei kokio dydžio upėtakis?“ – pašnibždomis nuo kito kranto ištaria bičiulis. „A tu matei kokio dydžio ir koks baltas visas?“ – toliau šnypščia mano bendražygis. Aš žuvies nemačiau, bet paskubomis atlenkiu ritės lankelį ir dar kartą švystelėjau masalą atgal palei slėptuvę, iš kurios išlindo ,,baltasis upėtakis‘‘. Pravedimas, bet žuviai mano masalas nebebuvo įdomus, beje kaip ir kolegos ,,Rapala‘‘, kurį jis karštligiškai spėjo jau pora kartų pravesti pro ,,baltatojo upėtakio‘‘ buveinę. Deja, bet ,,baltojo gėlųjų vandenų vilko‘‘ išvilioti dar kartą iš slėptuvės ir įsiūlyti paragauti mūsų masalų nepavyko. Po kelių pakartotinų metimų siekiant suvilioti ,,baltąją žuvį‘‘, teko atsisakyti šio užmojo ir ieškoti ne tiek įnoringų ir atsargių žuvų. O tai daryti mums ir toliau sekėsi kuo puikiausiai. Vos po poros upelio vingių paskui Kęstučio tempiamą vobleriuką sekė margasis, bet atakuoti nesiryžo. Į pagalbą nuskubėjo ir manasis ,,Dorado‘‘, bet, ir jis nepasirodė pastarajam įdomus. Matėme, kaip žuvis apžiūrėjusi mūsų masalus sustojo šalia savo slėptuvės srovėje. Reikėjo priimti greitą sprendimą, kol upėtakis mūsų nepastebėjo, o tiksliau nepasibaidė. Greitai pakeičiau masalą, metimas ir žuvis mūsų nuostabai net nedvejodama stvėrė ,,Pontoon 21 Majorilla‘‘. Maniau, kad toks agresyvus ir taip garsiai barškantis, lyg vėjo blaškomas atplėšto skardinio stogo lakštas, masalas žiemą tikrai ne pats tinkamiausias, bet surizikavau. Rizika pasiteisino. Apmaudu, kad žuvies ataka nebuvo taikli, todėl ji tik gavusi per ,,nasrus‘‘ spruko šalin. Paprastai kitu metų laiku galima būtų judėti į priekį, nes ypatingai retai vienoje slėptuvėje slepiasi du vidutinio dydžio upėtakiai. Bet jau supratome, kad šiuo metų laiku tai nėra neįmanoma. Todėl kolega švystelėjo dar kartą į tą pačią vietą. Metimas pasiteisino, dar vienas smalsuolis išlindo pažiūrėti kas išdrįso praplaukti pro jo slėptuvę. Kadangi žuvis tik nužvelgė kolegos masalą, neparodydama jokios agresijos jį pulti, teko skubėti į pagalbą su agresyviuoju ,,Pontoon‘‘ vobleruku. Po masalo pakeitimo tai buvo antras mano metimas, nespėjau ,,prisišaudyti‘‘ su antruoju masalu. To pakako, kad antru metimu masalą nutupdyčiau ne į vandenį šalia kelmo, o į patį medžio kamieną gerokai virš vandens. Masalas įkibo taip tvirtai, kad beliko tik stebėti, kaip kolega bando išprovokuoti žuvies ataką kitu masalo pravedimu. Mūsų didelei nuostabai, iš po to paties kelmo išlindo dar viena žuvis. Deja, bet nė vienas iš pasirodžiusių upėtakių taip ir nesiryžo atakuoti. Po kelių bevaisių metimų žuvys pasislėpė.
Tai aprašymas mažytės dalies veiksmų eigos, kurią patyrėme pirmojoje šių metų žūklėje. Nesu šių reikalų ekspertas, bet spėju, kad šis veiksmų eigos aprašymas ko gero labiausiai yra įdomus tik pačiam autoriui, dėl įgautos patirties ir išgyventų emocijų. Todėl daugiau nebesiplėsdamas į įvykių eigą, pasidalinsiu įgauta patirtimi ir išmoktomis pamokomis.
Tik pradėjus žuvauti buvome apžavėti, apžuvavome apie 70 metrų vandens ruožo, o tiek daug žuvų. Bet neveltui yra sakoma, gero po truputį. Po kiek laiko supratome, kad žuvys laikosi susitelkusios trumpose atkarpose, po kurios seka tuščias upės ruožas. Todėl neišvengiamai atėjo laikas ,,tuščiajam‘‘ upės ruožui, beje, kuris buvo kelis kartus ilgesnis. Per dvi žūklės dienas apžuvavome du skirtingus upelio ruožus (bendroje sumoje iki keliolikos kilometrų atkarpą). Su kiekvienu ,,apšniukštinėtu‘‘ kilometru ši taisyklė ir tendencingumas vis labiau pasitvirtino. Ko gero, tai šiltos žiemos pasekmė, žuvys po neršto dar nespėję sugrįžti į savo įprastines buveines. Todėl ankstyvą žiemą žuvaujant upėtakius, nevalia pasiduoti apžuvavus vos pora kilometrų, nes žuvys su raudonais taškais ant šonų, gali būti susitelkusios kiek tolėliau, nors jums pasirodė, kad galbūt šis upelis yra tuščias.
Pirmą dieną žuvavome su rudenį suvyniotais monofilamentiniais valais. Kodėl monofilamentiniais valais? Mintis paprasta: rudenį pakanka tinkamai parinktą masalą pravesti vos keliasdešimt centimetrų virš upėtakio slėptuvės ir jis jį atakuoja. Todėl rudenį ieškai net mažiausio tarpelio tarp išvirtusių medžių kamienų ar šakų, kad galėtum ,,perspektyvioje‘‘ vietoje masalą pravesti nors du sprindžius. Tokiu atveju masalą ,,siunti‘‘ į nužiūrėtą tašką net nekreipdamas dėmesio, kad valas persimes per kelių nuvirtusių medžių kamienus. Užkibus žuviai, persimetęs per kamienus valas, dėl trinties į kamieną ,,neperduoda‘‘ žuvies smūgių į meškerykotį. Todėl monofilamentinis valas yra išeitis besigelbėjant nuo dažnų žuvies atsipurtymų, nes ta trumpa atkarpa tarp kamieno ir žuvies amortizuoja ir sugeria žuvies smūgius jai besivartant. Bet žiemos periodu monofilamentinis valas atsisuko prieš mus. Pagal aprašymą jau tikriausiai supratote, kad žuvis masalais domėjosi labai vangiai. Buvo situacijų, kai lyg matai, kad žuvis sugriebė masalą, bet su meškerykočiu to nejauti. Todėl sunku apsispręsti, reikia truputėlį truktelėti įrankį, ar vis dėlto geriau dar luktelėti akimirką, nes įrankiu nejauti žuvies prisilietimo. Užtenka uždelsti, arba paankstinti ,,pakirtimą‘‘ vos akimirką, kai ,,juodasis šešėlis‘‘ supranta klastą ir taip pat greitai dingsta, kaip kad buvo atsiradęs. Monofilamentinas valas dėl savo elastingumo nėra toks jautrus, kaip kad pintas, todėl nejauti žuvies prisilietimų prie masalo. Visa tai stebėti ir įvertinti turėjome unikalią galimybę, nes vanduo upelyje, kuriame žuvavome buvo skaidrus kaip ašara. Todėl į išmoktų pamokų sąrašą įrašyta dar viena išvada: jei rudenį upėtakių žūklėje dėl tam tikrų priežasčių, gali konkuruoti monofilamentinis valas, tai žiemą pintas valas kur kas pranašesnis, bet tik tuo atveju, kai oro temperatūra yra pliusinė. Ši pamoka akivaizdžiai buvo patvirtinta kitą dieną, užsivyniojus prieš žūklę pintus valus.
Esu ne sykį girdėjęs, kad upėtakis ,,pirmo metimo‘‘ žuvis. Tai yra, pakanka masalą taikliai pravesti pro žuvies slėptuvę vieną kartą ir ji jį atakuoja. Supratome, kad žiemą ši teorija visiškai negalioja. Masalą iš pirmo pravedimo atakavo vos kelios žuvys, visais kitais atvejais vingiuojantį medinuką upėtakiai griebdavo tik iš kelinto pravedimo. Be to, dar pastebėjome, jei rudenį pakakdavo masalą pravesti virš žuvies slėptuvės vos pora sprindžių, tai žiemą tų poros spindžių buvo daugiau negu maža. Ne sykį matėme, kaip pakankamai greitai pasroviui praplaukiantis masalas pro ,,juodojo šešėlio‘‘ slėptuvę jį tik priverčia pajudėti iš vietos vos pora sprindžių. Žuvis tokiu metų laiku gan pasyvi, kad pultų pasroviui tempiamą masalą. Todėl padarėme išvadą, kad žiemą žūklė masalą tempiant prieš srovę yra pranašesnė už masalo plukdymą pasroviui. Kuo kitą dieną akivaizdžiai įsitikinome.
Žuvaudami antrą dieną, ant upelio kranto sutikome du ,,kolegas‘‘. Idilija, kad šiame upokšnyje gyvenančių upėtakių niekas ,,nenugaudo‘‘ buvo sugriauta. ,,Kolegos‘‘ žuvavo masalui naudodami sliekus. Iš jų kvėpuojančių bridkelnių, kokybiškų viršutinių drabužių bei prabangių įrankių nesunku nuspėti, kad šie ,,žvejai‘‘ žūklei išleidžia ne vieną tūkstantį litų. Niekaip negaliu suprasti, kas tokius ,,žvejus‘‘ verčia rizikuoti tūkstantinėmis baudomis, kad tik sugautų kelis žuveliokus. Užklausti, ką jie čia veikia su iš spiningų padarytomis plūdinėmis meškerėmis, atsakė, kad jie neva nežino, kad upėtakių gaudyti natūralios kilmės masalais negalima, be to, jie jų net negaudo. Todėl teko pacituoti mėgėjiškos žūklės taisyklių 11 punkto 5 pastraipą, kuri numato, kad gaudyti kiršlius, marguosius upėtakius, šlakius, lašišas natūralios kilmės masalais yra draudžiama. Nesu naivus, todėl netikėjau, kad anie nežinojo ką darą. Guodžia tai, kad po supažindinimo su vienu iš mėgėjiškų žūklės taisyklių (toliau MŽT) punktu, mūsų sutikti ,,draugai‘‘ metė savo užmačias prisigaudyti šviežios žuvies ir išvyko. Galima daryti prielaidą, kad yra žvejų, kurie nepaskaitę MŽT vyksta žuvauti. Šis straipsnis labiau orientuotas jaunam žvejui, todėl jaučiu pareigą šio straipsnio skaitytojams priminti, kad neperskaitę MŽT jūs galite labai stipriai nukentėti finansiškai. Nesu tikras, kad visus jaunuosius ,,upėtakininkus‘‘, skaičiusius šį straipsnį, sumotyvuosiu perskaityti MŽT, todėl apibendrintai parašau, kad upėtakių žūklė nuo spalio 1 d. iki sausio 1 d. yra draudžiama. Taip pat draudžiama šių žuvų žūklė natūralios kilmės masalais. Galima imti su savimi ne mažesnes kaip 30 cm žuvis, bet ne daugiau kaip 3 vienetus. Yra upių ruožų, kuriuose paimamų žuvų skaičius yra ribojamas iki 2 vienetų. Todėl dar kartą motyvuoju, jei jums nerūpi tausoti gamtos išteklius, tai patausokite bent jau savo piniginių turinį. Tai jums padės MŽT žinojimas ir svarbiausia jų laikymasis.
Prie išmoktų pamokų reikėtų įrašyti ir masalų kabliukų keitimą. Upelis, kuriame žuvavome, yra gan seklus. Todėl masalai labai dažnai plaukia taip arti dugno, kad kabliai, kabantys vobleriuko apačioje, pastoviai siekia dugną. Pasirodo, pakanka kelėtos žūklių tokiomis sąlygomis, kad populiariausio masalo kabliukai visiškai atbuktų. Tai pastebėjome toli gražu ne iš karto. Tik po kelių žuvų atsikabinimų kilo įtarimas, kad čia kažkas ne taip. Keičiant populiariausią masalą kitu, buvo pastebėtas akivaizdus kabliukų aštrumo skirtumas.
Pabaigai brūkštelsiu keletą sakinių apie mūsų su kolega naudojamus įrankius. Tikrai nesu spiningavimo įrankių ekspertas, todėl mano nuomonė bus vartotojiška. Pernai rudenį nusprendęs pradėti upėtakių žūklę lengvuoju spiningu, susidūriau su nedidele problema – neturiu įrankių. Čia kaip moterys visą gyvenimą turi dvi problemas: neturi drabužių ir per maža spinta. Ko gero tokios pat problemos kamuoja ir žvejus, tik pastarieji neturi tinkamų įrankių. Ko jau ko, bet įrankių mūsų parduotuvėse šiais laikais, kaip sako liaudis, nors tvenkinius tvenk. Yra ir kur kas ryškesnių išsireiškimų, kurie byloja apie plačią meškerių bei ričių pasirinkimo galimybę. Klausimas, ar nuo tokio plataus asortimento paprasčiau ir geriau vartotojui, yra gan sudėtingas. Kitaip tariant, turi tapti įrankių ekspertas, kad visame tame meškerių miške rastum vienintelę, tau pačiam tinkančią ir patinkančią meškerę. Tenka pastebėti, kad yra kategorija žvejų, kurie įrankį žūklei renkasi kur kas atsakingiau nei žmoną. Kas įdomiausia, kad jie bando įsigyti tą vienintelę net nepadraugavę, turiu omenyje meškerę. Aš tai kategorijai nepriklausau, todėl po neilgos draugystės su pernai įsigytu įrankiu nusprendžiau, kad tai nėra tas įrankis, su kuriuo aš norėčiau praleisti naująjį sezoną. Turėjau 1.90 m iki 6 gr užmetamos galios spiningėlį. Žuvaujant šiuo spiningu ir naudojant masalą, sveriantį iki 3,5 gr užmetimo metu jo tiesiog nejausdavau. Tai yra tokio svorio masalas mano turimam įrankiui buvo kiek per lengvas, nes nepriversdavo jo ,,dirbti‘‘. Naujajam sezonui teko įsigyti kitą įrankį. Visoje tų įrankių begalybėje mano dėmesį patraukė gan neseniai mūsų rinkoje pasirodę solidžios ir nepriekaištingos išvaizdos, pagal ukrainiečių užsakymą pagaminti ,,Favorite‘‘ spiningai. Todėl į naujojo sezono atidarymą išvykau apsiginklavęs naujutėlaičiu ,,Favorite Profesional PLS- 682 UL‘‘ 1.98m 1-5g spiningu ant kurio buvo užmontuota ,,REGZA 2000‘‘ ritė su ,,Sunline Super PE‘‘ 6 lb pintu valu. Tai lengvas, tvirtas ir jautrus įrankis. Traukti žuvį su tokiu įrankiu vienas malonumas, be to, lengvų masalų užmetimo problema taip pat išsisprendė. Nesakau, kad tai mano gyvenimo įrankis su kuriuo niekada nebesiskirsiu, bet drąsiai galiu teigti, kad per kelias žūkles neįžvelgiau nė vieno jo trūkumo, o tik patyriau teigiamas emocijas. Todėl šiai dienai esu labiau nei patenkintas savo pasirinkimu. Aišku mano meškerė neprilygo mano mokytojo pasirinktai kombinacijai: ,,Favorite Synapse SYS662 UL M-Fast’’ 1.98m 1-5g spiningu ant kurio buvo užmontuota ,,Favorite VENZA 2000S‘‘ ritė su ,,Sunline Cast Away‘‘ 10 lb pintu valu. Tai lengvas, tvirtas ir ypatingai jautrus įrankis. Be to, reikėtų pridėti, kad tai gan elegantiškas ir prabanga dvelkiantis daiktas, man iki tokio dar reikia augti.
Nesvarbu kokiais epitetais būtų galima vadinti įrankį, kurį jūs laikysite rankoje eidamas medžioti ,,juodojo šešėlio‘‘, svarbiausia – emocijos, kurios jus užvaldo vos tik įžengus į kokio nors upeliūkščio vagą. Statūs šlaitai, apsamanoję nuvirtusių medžių kamienai virš vingiuojančios upės vagos, šernų išgulinėtos užpelkėjusios upelių prieigos ir tuntai jus lydinčių uodų, tai kelias, kuriuo tenka brautis ,,upėtakininkui‘‘. Esu įsitikinęs, kad kiekvienas ėjęs tuo keliu, svajoja vėl kada nors juo eiti. Kad medžioti – nebūtina žudyti, tai tikro ,,upėtakininko‘‘ filosofija. Todėl medžiokime ,,juodąjį šešėlį‘‘ taip, kad būtų dėl ko sugrįžti.
Pagarbiai Remigijus Pupelis


Prikabinti failai:
5.jpg
5.jpg [ 43.47 KiB | Peržiūrėta 21422 kartus(ų) ]
4.jpg
4.jpg [ 64.05 KiB | Peržiūrėta 21422 kartus(ų) ]
3.jpg
3.jpg [ 44.21 KiB | Peržiūrėta 21422 kartus(ų) ]
2.jpg
2.jpg [ 32.42 KiB | Peržiūrėta 21422 kartus(ų) ]
1.jpg
1.jpg [ 42.47 KiB | Peržiūrėta 21422 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 09:57 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 03, 21:56
Pranešimai: 1117
Miestas: Klaipėda
Gal tamsta rašėte straipsnį šio mėnesio žurnale ? ;)


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 10:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014 Vas 12, 19:18
Pranešimai: 236
Miestas: Kaunas
JustinasM rašė:
Gal tamsta rašėte straipsnį šio mėnesio žurnale ? ;)

taip, čia tas pats straipsnis :kava:


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 16:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014 Sau 09, 00:50
Pranešimai: 95
Miestas: Kaunas
Idomus straipsnis, grazios nuotraukos prie kavos labai gerai :doubleup:


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 16:39 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgs 19, 09:07
Pranešimai: 670
Miestas: Mažeikiai
Dėl kaikurių momentų turiu savo nuomonę, bet šiaip gražus straipsnis, "skaniai" susiskaitė ;) :doubleup:

_________________
Good things come to those who wade...


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Vas 14, 17:59 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2014 Vas 12, 19:18
Pranešimai: 236
Miestas: Kaunas
D911 rašė:
Dėl kaikurių momentų turiu savo nuomonę, bet šiaip gražus straipsnis, "skaniai" susiskaitė ;) :doubleup:


Mielai išklausyčiau tą nuomonę :woot:


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 05, 23:18 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgs 19, 09:07
Pranešimai: 670
Miestas: Mažeikiai
Neblogas blog'as, gražios foto: http://upetakiai.tumblr.com/

_________________
Good things come to those who wade...


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 21:05 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 04, 21:45
Pranešimai: 1814
Miestas: Jurbarkas
D911 rašė:
Neblogas blog'as, gražios foto: http://upetakiai.tumblr.com/

:doubleup: yra ka paskaityt ir fotkes.. geros


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 21:09 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 03, 01:43
Pranešimai: 1286
Miestas: Klaipėda 86113225vienas
tomazas rašė:
D911 rašė:
Neblogas blog'as, gražios foto: http://upetakiai.tumblr.com/

:doubleup: yra ka paskaityt ir fotkes.. geros

Atidziau paskaicius nelegalus valgo..

_________________
Padėkime vienas kitam, o ne vienas ant kito..


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 21:12 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 04, 21:45
Pranešimai: 1814
Miestas: Jurbarkas
na jei badas i akis ziuri.. viena kita eilute galima ismesti :mrgreen:


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 21:23 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgs 19, 09:07
Pranešimai: 670
Miestas: Mažeikiai
Atidziau paskaicius nelegalus valgo..[/quote]
:D Dėl to tai jo, pastebėjau ir aš :keik: Bet šiaip vietom užsimerkiant galima rasti ir gražių dalykų :)

_________________
Good things come to those who wade...


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 23:28 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 27, 19:17
Pranešimai: 395
Miestas: Kaunas
Ypac foto grazios. :doubleup:


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Kov 07, 23:59 
300
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Rgp 03, 01:43
Pranešimai: 1286
Miestas: Klaipėda 86113225vienas
marmon rašė:
]
Atidziau paskaicius nelegalus valgo..

Bet is principo gerai susiskaite.. :doubleup:

_________________
Padėkime vienas kitam, o ne vienas ant kito..


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Re: Straipsniai apie (ir ne tik)
StandartinėParašytas: 2014 Rgp 08, 12:44 
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2013 Gru 02, 15:21
Pranešimai: 73
Miestas: Dzukija
https://www.youtube.com/watch?v=wL-6tXGuDJQ Kas yra tikras spiningautojas :)


Į viršų
 Aprašymas  
Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron

GALIOJANTYS DRAUDIMAI ŽVEJOTI:

MAŽESNES NEI ŠIŲ DYDŽIŲ ŽUVIS (Vienos žvejybos metu leidžiama sugauti (vnt.)):
10cm - Plačiažnyplius ir Siauražnyplius vėžius (Max 50 vnt.)
25cm - Lynas
30cm – Upėtakis (Max 3 vnt.), kiršlys (Max 3 vnt.), šapalas (Max 5 vnt.), meknė (Max 5 vnt.)
40cm – Karpis, amūras, plačiakaktis
45cm – Lydeka (Max 3 vnt.), sterkas(Max 3 vnt.), vėgėlė (Max 5 vnt.), ūsorius (Max 2 vnt.)
55cm – Salatis (Max 2 vnt.)
65cm – Lašiša, Šlakis
75cm - Šamas (Max 1 Vnt.)
Ungurys (Max 3 vnt.)

BE ŽVEJO MĖGĖJO KORTELIŲ ŠIAS ŽUVIS: lašisas; šlakius; sykus; upines nėges.

Mėgėjų žvejybą reglamentuojantys teisės aktai: http://www.am.lt/VI/index.php#r/1651


Flag Counter